Роботу екологічної інспекції потрібно врегулювати за європейським зразком, – Ляпіна

Ксенія Ляпіна

Довіра до екологічної інспекції України в портах дуже низька, у першу чергу через безпідставні перевірки суден, які інспекція здійснює досить часто, повідомила глава Державної регуляторної служби України (ДРС) Ксенія Ляпіна. Об этом сообщает utro.in.ua со ссылкой на СМИ.

За словами Ляпіної, крім наведення порядку в інспекції таким чином, щоб вона діяла зі створеними для цього контролюючими органами, тобто з Морською адміністрацією, а не самостійно і необгрунтовано заходила на судна, екологічній інспекції необхідно на рівні закону ввести європейський порядок взяття зразків і проведення лабораторних досліджень.

"Довіра до нашої екологічної інспекції дуже низька. Тому що вони "сам п’ю, сам гуляю" – самі встановлюють порядок, як вони зразки відбирають, як вони їх аналізують, і самі потім видають результат. Я хочу звернути увагу на те, що така ж ситуація була колись в сфері харчової промисловості. І вона була вирішена за європейським прикладом. Було встановлено на рівні закону, на рівні постанов процедуру, як відбираються зразки, як робиться лабораторне дослідження, скільки зразків відразу відбирається, що таке референс-лабораторія, де є контрольний зразок, з яким потім можна вирішувати суперечку, якщо він виник. Ось ми вважаємо, що так само треба робити і в морських портах", – заявила глава ДРС.

Як повідомлялося раніше, через безпідставні перевірки суден еко-інспекцією страхові компанії беруть у міжнародних суден дуже високі страхові внески, якщо ті збираються заходити в порти України, що призводить до зниження привабливості українських портів.

"Це вкрай погано, тому що насправді – це просто збитки. Збитки несуть великі перевізники. На міжнародному рівні вони про це сигналізують. І, як я вже говорила, це просто призведе до того, що власне з морськими портами України, будучи гірше, ніж є, а нам треба навпаки – збільшувати в них вантажообіг", – заявила Ксенія Ляпіна.


Джерело статті: “http://24tv.ua/robotu_ekologichnoyi_inspektsiyi_potribno_vregulyuvati_za_yevropeyskim_zrazkom__lyapina_n1176836”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя